Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zębatki CAMO

Niezawodne zębatki CAMO

Wolf Tooth Componets zebrał wszystkie doświadczenia z projektowania i produkcji topowych zębatek rowerowych w niezwykle przemyślane zębatki CAMO. Skrót CAMO pochodzi od angielskich słów Chainline And Material Optimization. Inżynierowie Wolf Tooth Components postanowili opracować system składający się z pająka i zębatki, który pozwala na optymalizację linii łańcucha oraz materiału użytego do produkcji zębatki. 

Zębatka CAMO składa się z pająka oraz zębatki. Zębatka przykręcana jest na śruby Torx T25 co jest bardzo wygodne i szybkie w użyciu. Pająki do zębatki CAMO dostępne są w najbardziej popularnych interfejsach korby jak: SDM SRAM Direct Mount, Race Face Cinch, Cannondale Direct Mount, E13 Direct Mount, Specialized S-Works Direct Mount, White Industries Direct Mount. Pająki występują w różnych typach offsetu by dopasować zębatkę do ram standardowych 135 i 142 mm, Boost 148, a nawet Boost 15. Dodatkowo pająki CAMO dostępne są również w ujemnych offsetach stosowanych w ramach Fat Bike. Zębatki CAMO występują w rozmiarach od 28T do 38T oraz dwóch typach zębów: standardowym i dostosowanym do 12 rzędowych łańcuchów Shimano HG+. Osoby poszukujące zębatek eliptycznych odnajdą je również wśród oferty Wolf Tooth Components w kilku rozmiarach. Korzyści płynące z posiadania zębatek CAMO jest kilka. Po pierwsze niższy koszt wymiany zębatki na nową bo wymieniamy samą zębatkę, a pająk pozostaje na korbie. Po drugie, wymiana zębatki CAMO zajmuje kilka minut bo należy odkręcić  5 śrub torx T25 by wymienić na nową lub inny rozmiar. Po trzecie, docenią to szczególnie zawodnicy startujący w zawodach wieloetapowych, można szybko podmienić zębatkę na taką, która będzie pasować do charakteru danej trasy, np. większa na bardziej płaskie odcinki lub mniejsza na trasy z dłuższymi podjazdami.

System CAMO pozwala na żonglowanie zębatkami pomiędzy aluminiowymi, stalowymi, eliptycznymi czy okrągłymi więc zębatka może być skonfigurowana pod bardzo indywidualne potrzeby użytkownika.

Korzyści CAMO są również dla sklepów i serwisów mających je w ofercie, gdyż system zębatek CAMO daje większą elastyczność w utrzymaniu stanów magazynowych. W skrócie potrzeba mniejszej liczy zębatek na stanie aby pokryć indywidualne potrzeby szerszej grupy klientów, np. Nie trzeba mieć 5 zębatek w pięciu rozmiarach z interface SRAM Direct Mount. Wystarczy mieć 5 rozmiarów zębatki CAMO i 2 pająki do offsetu Boost i Non Boost co przekłada się na niższe koszty utrzymania stanu magazynowego na sklepie. Sprytne, co nie?

Zębatki CAMO są również bardziej EKO bo wymieniamy tylko element zużywający się czyli tarczę zębatk,i a pająk może być wielokrotnie użyty.

Zębatki CAMO Wolf Tooth Components były testowane na naszych rodzimy trasach zawodów przez takich zawodników jak Bartosz Mikler, Marcin Motyka czy Mariusz Bryja i zdały egzamin celująco.

Pająk CAMO Race Face Cinch Pająk CAMO Race Face Cinch
Cena:

155,00 zł

zobacz więcej
Pająk CAMO S-WORKS Direct Mount Pająk CAMO S-WORKS Direct Mount
Cena:

155,00 zł

zobacz więcej
Zębatka CAMO SST okrągła Zębatka CAMO SST okrągła
Cena:

550,00 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl